نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: استرس درس و کنکور

2932
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48233
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

استرس درس و کنکور

سلام
    من ۱۹ سالمه ۴روز دیگه می خوام برای بار دوم کنکور شرکت کنم.
    الان که دارم این پیامو می فرستم از استرس خوایم نمی بره چون مثلا عصر اومدم یکم تفریح کنم تا بهتر درسا رو متوجه بشم بعدش عذاب وجدان گرفتم الآنم که از استرس خوابم نمیبره. در کل به ایننده خودم امیدوارم ولی از زندگیم لذت نمی برم. از خیلی چیزا شکایت دارم اینکه من فرقم با یک فرد تو موقعیت خودم تو یک کشور پیشرفته چیه؟
    می دونم که اونا هم باید زحمت بکشد ولی اولا نه به اندازه ما و دوماد تو کشورشون ارامشه نه مثه اینجا که هر روز یه خبره.
    در کل سوالم اینه که چکار کنم؟ من باید تا ده سال دیگه بخونم. اگر بخوام با درس خواندن زندگی خودمو به جهنم تبدیل کنم که نمیشه.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : استرس درس و کنکور

سلام به شما مارال جان
    ببین عزیزم خب با نزدیک شدن به زمان کنکور داشتن میزانی اضطراب کاملا طبیعی هست و حتی می تواند کمک کند تا شما عملکرد بهتری داشته باشد البته اگر به میزانی نباشد که عملکرد شما را منحل کند.
    اما در این مسیر خب شما میتوانید وقت استراحت هم داشته باشید و قرار نیست بابت اینکه به نیازهای دیگرتان هم توجه می کنید خود را سرزنش کنید اتفاقا مقداری استراحت می تواند کمک کند عملکرد بهتری داشته باشید.
    در هرصورت یک سری مسائل واقعیت های بیرونی هستند و نمیتوان هرچقدر هم به آنها فکر کنید در آنها تغییر یایجاد کنید مثل محل تولد، خانواده، ظاهر و... و خب تمرکز بر آنها میتواند باعث شود که فشار روحی زیادی را تجربه کنید و نیاز است که شرایط خودتان را بپذیرید و خب حالا اگر می خواهید مثلا در کشور دیگری زندگی کنید می توانید با در نظر گرفتن شرایط و موقعیت فعلی برای رسیدن به این خواسته نیز گام بردارید.
    در هرصورت برای گام برداشتن در مسیر موفقیت نیاز است که شما تلاش کنید با فکر کردن خب چیزی تغییر نمی کند بله درس خواندن یکی از راه های موفقیت است و دشواری خاص خودش را نیز دارد اما خب بدون درس خواندن هم باید از خودتان سوال کنید که میخواهید چه کاری برای آینده خود انجام بدهید؟
    در هرصورت بهتر است تصمیم گیری در این موراد را به بعد از کنکور اختصاص بدهید و در زمان فعلی با تمرکز بر کنکور به خودتان اجازه بدهید که این مسیر را طی کنید چون تمرکز بر این مسائل میتواند میزان تمرکز شما بر کنکور را کاهش بدهد.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)